2000 yılında kurulan BELEN&PARTNERS, Türkiye ve dünyada 2000’den fazla projeyi başarıyla tamamlamıştır.

Türkiye’nin önde gelen mimarlık ofislerinden Belen and Partners Mayıs 2012 yılında, Ankara’da, Özcan Belen tarafından, kendisinin 2000 yılında başlayan mimari pratiğinin devamı olacak şekilde kurulmuştur. Günümüzde Belen and Partners Türkiye’nin en büyük mimarlık firmaları arasında olmasının yanı sıra kendi ürünü olan projeleri hayata geçirdiği dünya çapında devam eden şantiyeleri ile birlikte küresel alanda da tanınmış bir konuma sahiptir. Kuruluşundan bu yana, kentsel tasarımdan restorasyona, konut projelerinden kültürel yapılara, sanayi tesislerinden alışveriş merkezlerine, spor merkezlerinden kamusal yapılara kadar geniş bir yelpazede eserler üretmiştir.

Logo

Manifesto

Özcan Belen

Özcan BELEN

Mimar / Genel Müdür

Bize göre mimarlık alan, mekan, insan ilişkisidir. İşimiz bu ilişkiyi doğru kurmak, estetik ve yapısal yetkinliği ön plana çıkarmak, bulunduğu alanla uyumlu birlikte yaşayan yapılar tasarlamaktır.

Benimsediği tasarım anlayışı sayesinde çağdaş dünyanın kaçınılmaz taleplerini yerine getirirken; kültürel, tarihi, coğrafi koşulları ve değerleri göz önünde bulunduran, mekanın kimlik ve kökenini uzlaştırma kabiliyeti ile dikkat çekmektedir. Büyük ölçekli ulusal ve uluslararası projelerde deneyimli kadrosu, en güncel ve kapsamlı bilgisayar programlarını kullanarak tasarımı kapsamlı bir şekilde detaylandırır, en ince ayrıntısına kadar takip eder. Küresel ve çevresel ihtiyaçlara yenilikçi çözümler arayışında olan, kaynaklara ve mevcut değerlere saygı duyan ofis, yenilik çağındaki insanların ihtiyaçlarını ve hızlı değişimleri öngörerek yeni teknolojilerden faydalanmayı hedeflemektedir.

Çizgisi Değer Katar

Ofis, kaynaklara ve mevcut değerlere saygı duyarak küresel ve çevresel ihtiyaçlar ve gelişmeler açısından yeni metotlar aramakta, yeniliklerin ve hızlı değişimlerin yaşandığı çağımızda insanların gelecekteki ihtiyaçlarını öngörerek, yeni teknolojilerden maksimum fayda sağlamayı hedeflemektedir.

Belen ve Partners, ulusal ve uluslararası ölçekte mimarlık, iç mekan tasarımı, kentsel planlama ile müşavirlik, müteahhitlik, gayrimenkul geliştirme, yatırım, danışmanlık alanlarında hizmet vermektedir.

Belen ve Partners, “mekan”ın benzersizliğini ve “gereksinimlerin” bireyselliğini göz önünde bulundurarak yenilikçi, verimli ve ekonomik olarak uygulanabilir tasarım alternatifleri geliştirmektedir. Benimsediği tasarım anlayışı sayesinde çağdaş dünyanın kaçınılmaz taleplerini yerine getirirken; kültürel, tarihi, coğrafi koşulları ve değerleri göz önünde bulunduran, mekanın kimlik ve kökenini uzlaştırma kabiliyeti ile dikkat çekmektedir. Büyük ölçekli ulusal ve uluslararası projelerde deneyimli kadrosu, en güncel ve kapsamlı bilgisayar programlarını kullanarak tasarımı kapsamlı bir şekilde detaylandırır, en ince ayrıntısına kadar takip eder. Küresel ve çevresel ihtiyaçlara yenilikçi çözümler arayışında olan, kaynaklara ve mevcut değerlere saygı duyan ofis, yenilik çağındaki insanların ihtiyaçlarını ve hızlı değişimleri öngörerek yeni teknolojilerden faydalanmayı hedeflemektedir.

Uzmanlıklarımız

BLN Experties
BLN Experties
BLN Experties
BLN Experties
BLN Experties
BLN Experties
exit
exit
TR EN عربى